Doručení po ČR do 24 hodin.
Už žádné fronty na poště. Nikdy.

Zadáte odesílatele
a příjemce.
Kurýr přijede
až k Vám.
Kurýr doručí balíček
do rukou adresátovi.

Garance spokojenosti

Vyzvednutí

Jak funguje vyzvednutí následující pracovní den?

Všechny zásilky, které objednáte do 17:30 hodin, jsou vyzvednuty následující pracovní den. Pokud nebude Vaše zásilka vyzvednuta nejpozději druhý pracovní den od objednání, napište nám prosím na info@posilame.cza nebo chat zde na webu.

Doručení

Jak funguje doručení?

Zásilky doručujeme následující pracovní den od vyzvednutí. Pokud nebude Vaše zásilka doručena nejpozději dva pracovní dny od vyzvednutí, napište nám prosím na info@posilame.cz nebo chat zde na webu.

V rámci Vaší spokojenosti prosím věnujte pozornost pokynům o zabalení zásilky!

Nejčastější dotazy

Důležitá upozornění!

Přečtěte si prosím následující doporučení. Záleží nám na bezproblémovém doručení vaší zásilky. Je důležité se těmito body řídit. Při odeslání zásilek s tímto obsahem není možné uplatňovat reklamaci vůči rozbití ani ztrátě. Děkujeme za pochopení.

 • V případě nesprávně zabalené zásilky nelze případné poškození zásilky reklamovat.
 • Každá zásilka musí být zabalena do kartonové krabice či kartonové obálky.
 • Stretch, potravinová či bublinková folie není dostatečným obalem.
 • Balíky nikdy nesvazujte k sobě.
 • Používejte kvalitní lepicí pásku, nikdy ne provázek.
 • Vyhněte se kulatým tubusům.
 • Ideálně používejte nové krabice, minimálně však takové aby unesly trojnásobek váhy obsahu.
 • Nápis “křehké” balíček neochrání, raději jej důkladně zabalte a vyplňte obalovým materiálem.
 • Reklamaci na poškození je nutné podat nejpozději druhý den po doručení a přiložit fotografie.

Co nepřevážíme!

Tyto zásilky nám prosím k přepravě nepodávejte. Není možné je naší službou přepravit. Zbytečně by došlo ke zpoplatněné marné přepravě. Při odeslání zásilek s tímto obsahem není možné uplatňovat reklamaci vůči rozbití ani ztrátě. Děkujeme za pochopení.

 • Sklo, keramika, lahve s alkoholem a obecně křehké věci a elektronika které nejsou adekvátně zabaleny.
 • Pneumatiky.
 • Nesložené dětské kočárky bez originálního obalu.
 • Jakékoliv nebezpečné zboží (chemikálie, zbraně, třaskaviny, drogy apod.)

Jak zásilku zabalit?

V případě nesprávně zabalené zásilky nelze případné poškození zásilky reklamovat.

Vnější obal

Zboží zabalené v papírových krabicích, vyrobených z kvalitní dvouvrstvé lepenky odolné proti vlhkosti, je obvykle dobře chráněno. Zvlášť důležitá je ochrana rohů, povrchu a hran. Nejlepší jsou nové krabice; použité krabice jsou vhodné pouze pro odolné zboží. Čím je obsah těžší, tím pevnější musí být vnější obal.

Vnitřní výplň

Všechny prázdné prostory uvnitř krabice by měly být vyplněny nějakým výplňovým materiálem. Zboží se nesmí posouvat. Použitý výplňový materiál by měl být pro odesílané zboží vhodný. Zboží a vnější obal by neměly být v přímém kontaktu.

Zalepení

Balík by měl být ovinut lepicí páskou a ze všech stran dobře zalepen. Čím je balík těžší nebo větší, tím pevnější musí být lepicí páska. Důkladné zalepení je nutné pro bezpečnou přepravu.

Jak velkou zásilku lze poslat?

Váha zásilky je limitována 40 kg, nejdelší strana musí mít do 200 cm a maximálními rozměry jsou do tzv. obvodové délky 3 metry. Obvodovou délku spočítáte následovně: 1× nejdelší rozměr + 2× druhý rozměr + 2× třetí rozměr.

Jak funguje platba přepravy dobírkou?

Cenu přepravy Vám strhneme z Vámi zadané částky dobírky

Využijete v případě, že jste zadali dobírkovou částku včetně ceny přepravy, kterou má hradit adresát. V tomto případě si strhneme cenu přepravy z Vámi zadané hodnoty dobírky. Např. zadali jste dobírkovou částku 1 150 Kč, cena přepravy Posíláme.cz je 120 Kč. Příjemce zaplatí 1 150 Kč a na účet Vám tak pošleme 1 030 Kč.

Navýšit dobírku o cenu přepravy

Využijete v případě, že jste zadali dobírkovou částku jen v hodnotě zboží. Náklady na přepravu přičteme k Vámi zadané dobírkové částce. Dobírku vybereme a následně Vám zašleme částku hodnoty zboží. Např. zadali jste dobírkovou částku 1 000 Kč, cena přepravy Posíláme.cz je 120 Kč. Příjemce zaplatí 1 120 Kč a na účet Vám tak pošleme 1 000 Kč.

Balík bez dobírky

Pokud u balíku dobírka není, vytvoříme dobírku na zaplacení přepravy. Např. cena přepravy je 120 Kč, u zásilky vytvoříme dobírku za 25 Kč a příjemce zaplatí 145 Kč, které si celé necháme na úhradu přepravy.

Kdy mi přijde dobírka na účet?

Do 7 dní od doručení balíku na účet, který zadáte v objednávce.

Jsou zásilky pojištěné?

Zásilky jsou standardně pojištěny do hodnoty 6 000 Kč.